Hét platform voor energiebesparing en verduurzaming van Groene Economie Limburg

Een initiatief van Groene Economie Limburg in samenwerking met MKB-Nederland, het Ministerie van Economische Zaken en Klimaat en het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties

Wie energie bespaart, bespaart kosten en onderneemt duurzaam. Wat je motivatie ook is, DEB helpt je hierbij. DEB is een onafhankelijk online platform voor ondernemers en wordt kosteloos aangeboden.

DEB geeft inzicht in mogelijke energiebesparende maatregelen die in korte tijd terug te verdienen en die vanuit de wet verplicht zijn.

Als je meer dan 50.000 kWh elektriciteit of meer dan 25.000 m3 gas op jaarbasis verbruikt, ben je verplicht om alle energiebesparende maatregelen te treffen die je binnen 5 jaar kunt terugverdienen.  Deze maatregelen zijn recentelijk aangepast en staan nu op de Erkende Maatregelen Lijst (EML) die in DEB is opgenomen. Bereid je voor op de Informatieplicht waaraan je vóór 1 december 2023 moet voldoen via het e-Loket van de Rijksdienst van Ondernemend Nederland (RVO).

Bekijk hoeveel collega-ondernemers besparen

Interview

Zonne-energie opwekken boven parkeerterreinen

Video

Buntsma Autoschade onderneemt duurzaam en bespaart energie, DEB.nl helpt daarbij.

Interview

‘Als de zon schijnt, denk je aan energieopbrengst’

Interview

Verduurzamen? Laat je helpen door de bank!

Interview

Een duurzamer onderneming tegen lagere kosten

Video

Transportbedrijven kunnen ook duurzaam zijn

Video

Ook camping zet duurzaamheid centraal

Interview

Goede energieadviseur heeft kennis en geniet vertrouwen

Interview

Ondernemer Jurriën Jansen houdt de deur dicht

Interview

Energiezuinig, duurzaam én mooi

Top 3 quick wins

Slimme led-verlichting

Die automatisch in- en uitschakelt en werkt op een tijdklok.

Ventilatie

Voorkom onnodig draaien van de ventilatie door sensors en tijdschakelaars.

Isolatie

Voorkom warmteverlies via deuren, muren en dak.

Het laatste nieuws

DEB houdt je op de hoogte door actuele informatie, artikelen en nieuwsberichten over energiebesparing.

Nieuws
Partnerbijeenkomst 19 juni 2023: update en actualiteiten energiebesparing
Nieuws
Subsidieregeling Verduurzaming MKB (SVM) opengesteld
Nieuws
Regiobijeenkomsten voor ondernemers